Ostatni dzień mercato LIVE: [22:10] – Ramsey przybył na Ibrox, by sfinalizować transfer
[22:10] Aaron Ramsey jest już na Ibrox i do godziny 24:00 musi podpisać umowę z Glasgow Rangers.
[19:16] Hamza Rafia zamieni Standard Liege na Cremonese, a nie Alessandrię, jak wczoraj donosiły media.
[19:09] Douglas Costa jest bliski przenosin do MLS, a konkretnie Los Angeles Galaxy, informują dziennikarze Calciomercato.com.
[19:01] Aaron Ramsey pomyślnie przeszedł badania medyczne w Glasgow Rangers i niebawem nastąpi ogłoszenie transferu.
[18:34] Są oficjalne komunikaty ws. Gattiego, Bentancura, Kulusevskiego i Zakarii.
[16:22] Denis Zakaria już po testach medycznych!
[15:46] Kolejne informacje od Gianluki Di Marzio. Dziennikarz donosi, że Kaio Jorge pozostanie w klubie.
[13:32] Gianluca Di Marzio poinformował, że agent Aarona Ramseya jest już w Szkocji. Daniele Longo donosi natomiast, że Rangersi będą płacić 70% wynagrodzenia Walijczyka.
[12:45] Romeo Agresti potwierdza: Aaron Ramsey zaakceptował ofertę Glasgow Rangers!
[11:31] Franco Leonetti: Ramsey bardzo blisko Glasgow Rangers, kontrakt warty 2,5 mln euro, wypożyczenie do czerwca i opcja wykupu za 5,5 mln. Praktycznie dogadane.
[10:30] Dziennikarze Sky, Romano i Di Marzio potwierdzają: Juventus negocjuje z Glasgow Rangers w sprawie Ramseya. Wiele zależeć będzie jednak od samego zawodnika.
[10:20] Federico Gatti również zjawił się na testy medyczne.
[10:19] Juventus i Glasgow Rangers porozumiały się w sprawie transferu Ramseya. „Suche” wypożyczenie ze sporą częścią wynagrodzenia wypłacaną przez Bianconerich. Oczekiwana jest odpowiedź Walijczyka – podaje Tuttosport.
[09:45] 25-letni Szwajcar już w J|Medical.
[09:06] Wczoraj późnym wieczorem pojawiły się nagrania Dejana Kulusevskiego opuszczającego Turyn.
Byłem tu szczęśliwy, mam nadzieję, że kiedyś tu wrócę – powiedział Szwed zebranym reporterom.
[08:55] Nicola Balice: Dzień testów medycznych i formalności odnośnie do Zakarii, Gattiego, Kulusevskiego i Bentancura. Nandez? Skomplikowane, ale nie niemożliwe. Sytuacja Kaio Jorge’a nie została jeszcze rozwiązana. Pojawiają się nowiny w sprawie Ramseya…
[08:49] Franco Leonetti: Operacja w sprawie Nahitana Nandeza: bardziej „nie”, niż „tak”.
[08:44] Jak donosi Corriere dello Sport, Juventus wciąż jest w grze o Nahitana Nandeza. Wszystko jest już ustalone z samym zawodnikiem, ale nie z Cagliari, które żąda 18-miesięcznego wypożyczenia piłkarza z obowiązkiem wykupu powiązanym z kwalifikacją do Ligi Mistrzów za łączną kwotę ok. 20 mln. Na chwilę obecną Bianconeri nie są przekonani do tej wyceny. Do transakcji mogą zostać włączeni (na zasadzie wypożyczenia) Kaio Jorge i Ranocchia.
[08:32] Franco Leonetti: Nowa opcja dla Aarona Ramseya – Glasgow Rangers.
[01:13] Sky: po nieudanym pobycie w Belgii w Standardzie Liège, Hamza Rafia jest bliski dołączenia do Alessandrii na zasadzie wypożyczenia.
[01:00] La Gazzetta dello Sport: możliwość wymiany Kaio Jorge’a i Nahitana Nandeza w ramach wypożyczeń jest aktualna do ostatnich minut okienka.
[00:42] Fabiana Della Valle donosi, że transfer Nandeza został wstrzymany. Decyzja zostanie podjęta rano. Dziennikarka podała też inne ważne informacje. Odnowienie kontraktu przez Dybalę wydaje się trudną operacją. Cuadrado przedłuży umowę, a Bernardeschi ma na to dużą szansę. Jeśli chodzi o Alexa Sandro, to niewykluczone, że latem opuści Turyn, ale to zależy od ofert, które wpłyną za Brazylijczyka. Jeżeli odejdzie de Ligt, to niewykluczone, że Stara Dama zwróci się po Bremera z Torino – kluczem może być tu Federico Gatti. Pojawiają się też prognozy na lato – Jorginho i Frenkie de Jong to nazwiska, które znajdują się w kręgu zainteresowań klubu.
[00:30] Albanese potwierdził, że Federico Gatti przejdzie dziś badania medyczne.
[00:26] Sky i Di Marzio informują zgodnie: Ramsey może opuścić Juventus jeszcze zimą. Najbliżej pozyskania Walijczyka jest Burnley, ale w grze pozostaje także Newcastle.
No i oby Walijczyk opuścił nasze szeregi, krzyż na drogę
To byłby chyba tak samo dobry news jak przyjście do nas Dusana 😉
Jeśli Ramsey odejdzie, to moja ocena zimowego okienka wzrośnie z mocnego 9 na mocne 11! (oczywiście w skali 10-stopniowej)
Sandro jak najbardziej out, Dybalą i Cuadrado muszą zostać, ale na naszych warunkach
Paratici swój chłop, mógłby zostać takim menedżerem w City albo PSG, wtedy miałby jeszcze większe możliwości opróżnienia Juve ze szrotu. Na stronie Tuttosportu piszą ze kibice Totenhamuu są wkurzeni, nazywają Bentancura i Kulu „złomem Juve”, Szwed natomiast zapowiedział ze ma nadzieję jeszcze wrócić do Juve
Czyli podobnie jak mu mówiliśmy o wymianie Lukaku – Dybala, a jak narracja wygląda teraz.
Pożyjemy, zobaczymy. Myślę, że akurat Conte zrobi z nich piłkarzy lepszych, niż ma na pozycjach, które wzmocnił.
Kibice Tottenhamu histeryzują. Kulusevski ma 21 lat, Bentancur 24. Obaj, choćby z racji wciąż młodego wieku, mają szansę się piłkarsko rozwinąć i wznieść na wyższy poziom. Zresztą Urugwajczyk nawet w barwach Juve pokazał, że grać w piłkę potrafi. Zmiana klimatu może spowodować, że będą grali lepiej.
Ani Ramsey nie odszedł, ani Dybala oficjalnie nie potwierdził że umowy nie przedłuży więc wyluzuj.
Ramsey ponoć zaakceptował łaskawie ofertę Rangersów. Można więc powiedzieć, że tutaj mamy temat zamknięty. A co do Dybali to nie ma sensu wdawać się w dyskusję z tym człowiekiem. On się karmi hejtem na Pawła.
Nandez jako opcja do pomocy i na boki jest spoko. Problem w tym, że trzeba się jeszcze kogoś pozbyć z pomocy. Chyba, że Siwy Cudotwórca chce tymi ruchami do pomocy wymusić chęć opuszczenia Turynu przez Rabiota i Arthura. Francuz coś nie daje się przekonać, nie bylo praktycznie żadnego newsa o jego potencjalnym ruchu w tym mercato.
Odszedł Rodrigo za niego Zakaria, odszedł Kulu więc za niego Nandez, a jeszcze Chiesa poskładany więc miejsce jak najbardziej jest
Imo Kulu był bardziej napastnikiem, niż skrzydłowym/wahadlowym, więc to Vlaho zabrał mu miejsce (nie ważne w ym wypadku czy środek czy bok ataku). Nandez to pomocnik z krwi i kości i wypadałoby pozbyć się Ramsey chociaż.
Może i racja, ale Allegri między wierszami już mówił, że Walijczyk nie pogra więc tak czy siak miejsce jest. Tylko wiadomo szkoda mu tyle płacić skoro by nie grał. Jak najbardziej trzymam kciuki żeby chłop się ogarnął i poszedł gdzieś gdzie będzie grać.
No wiadomo, że nie o miejsce w kadrze chodzi, a w budżecie płacowym 😉
Jakby tak pieknie poszło, to tylko Rabiot latem jeszcze i można patrzeć w świetlaną przyszłość
Newcastle z nowymi właścicielami raczej głodowej pensji mu nie proponują. Dodatkowo Ramsey miałby szansę budować ekipę, która w niedalekiej przyszłości może być na szczycie. Strasznie by się zeszmacil, gdyby nie przyjął oferty i wolał zerować tutaj.
przeciez juz wcześniej ją odrzucił
Jorginnho i De Jong są z nami łączeni,czyli dziennikarze typują zawodnika o charakterystyce registy. To fajne nazwiska ,ale raczej mało realne. Jorginnho ma już 30 lat,a to nie byłby transfer w stylu obecnego Juve.De Jong jest drogi w utrzymaniu, zarabia cztery razy więcej od Locatelliego,a ściągnięcie go wiązało by się z większą kwota transferu niż to miało miejsce z Vlaho,więc to niezła bujda. Logiczne było by ściągnięcia registy,gdy Arthur odejdzie i do tego powalczenie z Interem o Kessiego, jeśli ten chcę zostać we Włoszech. Jest kilka argumentów,które przemawiają za tym ,aby Iworczyk dołączył do nas, więc nie powinno być trudno… Czytaj więcej »
Z dwójki Jorginho – De Jong jestem zdecydowanym zwolennikiem ściągnięcia do nas mistrza Europy.
Pirlo jak przychodził do Juve to miał 31 lat, a dał nam jeszcze sporo radości.
Jorginho ma jeszcze z 5 dobrych lat grania przed sobą i w Juve by się dobrze odnalazł moim zdaniem. Plus starszy weteran przydałby się wśród tych nastolaktow.
Latem będzie miał rok kontraktu do końca więc cena nie powinna być zbyt wysoka.
To wszystko prawda, jego doświadczenie i spokój na pewno by się przydały, ja tylko sugerowałem, że ten transfer jest trochę sprzeczny z obecną polityka odmładzania składu.
Osobiście cieszyłbym się bardzo na jego przyjście.
Ten poziom klubów zainteresowanych Ramseyem… może by tak Wieczysta?
Już nie przesadzaj, bo leki w Słonecznej zdrożeją!
skoro walijska pijawka poodrzucała oferty newcastle i crystal palace to tym bardziej nie zgodzi się na glasgow. Poza tym jaki jest sens wypozyczenia skoro wiekszosc pensji i tak opłaci Juve ? Chyba tylko po to zeby nie zatruwał powietrza w Turynie
Z Ramseyem sprawa jest oczywista. Trzeba go wypchnąć żeby zwolnił koszule z numerem 8 dla Zakarii. Haha Padnę jak zobaczę dzisiaj Denisa z numerem 8 na plecach na oficjalce.
Jestem przeciwny wypożyczaniu Ramseya z naszym obowiązkiem co do choćby części pensji. Jak dla mnie trzeba Walijczykowi jasno pokazać, że będzie zarabiał krocie w klubie kokosa albo będzie grał gdzie indziej za mniejsze pieniądze. Inaczej ten będzie konsekwentnie wypełniał kontrakt. A tak może się zastanowi.
Dokładnie tak, oddać za free ok, ale na pewno bez opłacania części pensji. Czasami warto trochę stracić finansowo aby w przyszłości uzyskać korzyść i zapobiec podobnej sytuacji.
Te – na teraz – warunki są dla nas fatalne, zyskujemy niewiele, a dajemy jednocześnie możliwość gry pasożytowi (i podniesienia się psychicznego i piłkarskiego) – jej brak to dla wielu piłkarzy najbardziej frustrujące.
W ostatnim czasie bodaj dwukrotnie napisałem, że bardzo chętnie przywitałbym u nas Nandeza, ale jak się okazuje cała transakcja byłaby trudna do przeprowadzenia. Z jednej strony trudno się dziwić Cagliari, ponieważ pomimo całkiem sporych wydatków na wzmocnienie kadry zespół zawodzi i broni się przed spadkiem, zaś Urugwajczyk będzie w tej walce bardzo potrzebny. Z drugiej jednak jasnym było, że mający za sobą grę w Boca Juniors i reprezentacji Urugwaju zawodnik potraktuje stolicę Sardynii jako swoisty przystanek przed przejściem do mocniejszego klubu, ale wygląda na to, że nieco już się tam zasiedział i czas najwyższy na kolejny krok. Ramsay wyrobił sobie… Czytaj więcej »
Czy tylko mnie irytują kibice, którzy krzyczą – DENIS! DENIS! ? 😀
Każda możliwość obniżenia pensji dla Ramseya jest dobra, a moim zdaniem nie ma sensu akurat teraz na jego przykładzie uczyć innych. Przekaz ze strony zarządu i tak jest bardzo mocny. Nie ma świętych krów, trzeba zapracować na swoją pensję i idziemy po młodych perspektywicznych graczy.
Jestem pod wrażeniem naszego okna – ogromny plus dla Pana Arrivabene i dla… Paraticiego do spółki z Conte. Czekamy teraz tylko by Max to ogarnął, a w lutym zważą się pewnie losy Dybali. Już dawno nie wypatrywałem meczu Juve z taką ochotą. To jakby ktoś przewietrzył pomieszczenie i dał trochę oddechu.
Zapomniałeś jeszcze o Cherubinim, bo jednak on tworzy duet z Arrivabene, jak niegdyś Marotta z Paraticim.
Zastanawia jednak brak Cherubiniego przy prezentacji Vlaho. Sprowadzenie Serba to sukces klubu, a jednak brakowało teoretycznie ważnej osoby. Już kiedyś Marotty brakowało przy prezentacji naszego luksusowego grajka. Niemało mówi się o szykowanych zmianach w lato również na stanowiskach dyrektorskich. Może nie ma tu drugiego dna i po prostu Cherubini był tak zapracowany, a może jest to pokaz tego, że teraz Elkann będzie chciał tu posprzątać po syfie, na który Agnelli pozwolił Paraticiemu. I tak się teraz nie dowiemy.
Tak zapomniałem o nim mówiąc szczerze. Nasz aniołek kochany.
Do kiedy Ramsey ma kontrakt? Cały czas żyłem w przekonaniu, że zostało już tylko pół roku? Jakoś strasznie dłuży mi się czas z tym panem.
Edit: jeśli serio zaakceptował to będę świętował chyba bardziej niż przyjście DV7.
Niestety, ale do 30 czerwca 2023…
Pozostaje mieć nadzieję, że zacznie znakomicie spisywać się w Glasgow i ktoś po niego sięgnie, decydując się sprowadzić go na stałe, ale raczej będziemy się z nim kulać do końca kontraktu. Tak czy inaczej dobrze, że przynajmniej przez jakiś czas nie będzie go w Turynie.
W takim wypadku tym kimś będzie Rangers, gdyż mają opcję wykupu.
Przyznam, że na ten moment jestem pod ogromnym wrażeniem naszych działań. To jest coś odwrotnego od tego, do czego nas przyzwyczaili poprzedni dyrektorzy. Całkiem dobre sprzedaże (lub pozbycie się na innych zasadach np Ramsey), w które dotychczas nie umieliśmy. Szkoda, że jeszcze nie udało się opchnąć Rabiota, ale ok. Zakupy też konkretne. Vlaho to mega bomba, ale to jak pozyskali Zakarie to mistrzostwo. Wyprzedzili Bayern czy MU i jeszcze za grosze chłopa sprowadzili. Swoją drogą Borussia grubo popłynęła. Kupili go 5 lat temu za 12 baniek, podczas gry wycena zawodnika wynosiła 4. Po 5 latach gdy wartość szacuje się na… Czytaj więcej »
Myślę, że odejścia Rabiota czy Arthura to cele na lato, żeby zastąpić ich wartościowymi zawodnikami. Przez lipiec i sierpień będzie więcej czasu na to, uważam, że to nawet lepiej że nie na łapu-capu. Zobacz z Arthurem. Mógł odejść, ale warunki nie pasowały Juventusowi i weto. O to chodzi właśnie, tak jak napisałeś o sprzedażach/odejściach. Zacząłem ufać zarządowi na nowo i wróciło „podniecenie” jak to będzie dalej wyglądać.
Ramsey- dobrze ze idzie jest nadzieja na pozbycie się go .Chciał bym na zawsze roztanie ale trzyma się kasy widać.
Nowy dyrektor myślałem ze ciapa a tu szacun za to okienko myślę że 1 topa w lato sprowadzimy .
Ktoś powie coś o tym Gatti ? Sporo kosztował a go nie znam.
Gatti był w 11-ce rundy jesiennej Serie B, więc raczej sroce spod ogona nie wypadł, i przeszedł przez ligi od Serie D, czyli to nie sezon konia, tylko stały progres, ew. poznawanie się coraz lepszych klubów na jego talencie. Może być coś na rzeczy, że to ma być karta przetargowa za Bremera – ale nawet jeśli nie, to kolejny młody zdolny stoper nie zaszkodzi – trzeba szukać zastępstw nie tylko za Chielliniego (de Ligt lub Bremer w jego miejsce), ale i Bonucciego… Rugani też trochę się ogarnął, ale to nie ten poziom i raczje do niego nie dorośnie, z młodzieży… Czytaj więcej »
Bremer to mój cichy faworyt na obronę, naprawdę gość wart zachodu. Problem w tym, że Inter szukać może kigos za de Vrija, bo krążą plotki o odejściu Holendra i skupieniu się na Brazylijczyku.
Podobno Milan też jest mocno zainteresowany nim. Zawodnik ciekawy.
Szczerze? Każdy zespół z topu Serie A powinien być nim zainteresowany 😉
Mam wrażenie, że Gatti będzie kartą przetargową w temacie Bremera latem.
Też mi się tak wydaje. Torino w Gattim upatrywało następcy Brazylijczyka, który wzbudza zbyt duże zainteresowanie.
To jest istny koncert życzen!!!
Jak Benta i Kulu oficjalnie w Totkach to może jeszcze jakiś transfer do nas
Ramsey to chyba ściągał na tych testach 😁
Ramsey przeszedł testy medyczne? Jezu, jak on to zrobił?🙂
Przejście przez Ramseya testów medycznych jest większą sensacją niż transfer Vlahovicia.
To teraz czekamy na niedzielę. Ale już nie mogę się doczekać
Nie Ty jeden kolego. Nie Ty jeden.