Prasa

einhard | 8 października 2018

Paratici: Nie myślimy o Pogbie

Dyrektor sportowy Juventusu wyklucza powrót Paula Pogby do Juve z Manchesteru United.

Bardzo go kochamy. Mamy wspólną historię, ale nigdy o tym nie myśleliśmy o jego powrocie i nie będziemy o tym myśleć. – przyznał Fabio Paratici podczas rozdania nagród Manlio Scopigno.

Sergej Milinkovic-Savic? Jest świetnym zawodnikiem, ale nigdy nie rozmawialiśmy ani z nim, ani z Lazio.

Do tej pory udawało mi się całkiem dobrze działać za kulisami. Teraz sytuacja trochę się zmieni, ale będę pracował nad tym, aby Juventus był tak silny, jak to tylko możliwe.

Dedykuję tę nagrodę Beppe Marottcie, który mnie wychował i był dla mnie jak ojciec.

Czy mógłby pójść do Interu? Nie byłbym tym zaskoczony, ponieważ jest świetnym fachowcem, jednym z najlepszych w ciągu ostatnich 10 lat, być może wraz z Galliani, a Nerazzurri to świetny klub. Mam tylko nadzieję, że będzie szczęśliwy, a jeśli to wiąże się z byciem dyrektorem dużego włoskiego klubu, to w porządku.

Co do mnie, nigdy nie myślałem o zmianie. Jestem zakochany w Juventusie. Lubię środowisko, w którym pracuję i lubię tą drużynę. Na szczęście mam bardzo dobrze przygotowanych współpracowników i dzielę się swoimi pomysłami z Pavelem Nedvedem i trenerem Allegrim.

Pytanie o Ronaldo było oczywiście nieuchronne.

On jest prawdopodobnie najlepszym graczem w historii futbolu, więc jego odejście oczywiście zmieni sytuację w Madrycie. Cristiano jest bardzo skromną osobą i znakomitym profesjonalistą, ma nasze całkowite wsparcie.

Jak doszło do transferu? Rozmawialiśmy o tym i od razu mieliśmy wrażenie, że chce do nas dołączyć, co było ogromną przewagą. Real Madryt miał z nim dżentelmeńską umowę.

Czy dzięki niemu jesteśmy faworytami w Lidze Mistrzów? Już wcześniej osiągnęliśmy świetne wyniki, dwukrotnie dotarliśmy do finału. Zawsze będziemy starali się poprawiać, ale wiemy, że nie chodzi tylko o planowanie. Do osiągnięcia sukcesu potrzebujesz wszystkiego po trochu.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi