Prasa

maciejovsky | 28 marca 2020

Paratici: piłka nożna może zbliżyć się do modelu z NBA

Dyrektor sportowy Juventusu, Fabio Paratici, zauważył, że po wybuchu pandemii koronawirusa piłka nożna może zbliżyć się w kwestii transferów do modelu znanego z NBA.

Sytuacja finansowa klubów europejskich w sytuacji pandemii może być niezbyt stabilna, dlatego też bardziej powszechne mogą stać się transakcje wymiany piłkarzy między zespołami.

Sądzę, że będzie wiele transakcji w formie wymiany zawodników. Ta sytuacja zbliży piłkę nożną do NBA. Jest prawdopodobne, że niektóre kluby, na przykład w Niemczech, skorzystają z ogólnego kryzysu, ponieważ niemiecka gospodarka jest najbardziej stabilna w Europie.

W NBA nie występują transfery gotówkowe – powszechne są wymiany zawodników lub wolne transfery.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 lat temu

Uff, już myślałem, że będzie majaczył o zbliżonym formacie rozgrywek. Co do meritum, moim zdaniem Paratici nie wziął pod uwagę jednego, ale za to kluczowego czynnika. W NBA mamy raptem 30 klubów, system trochę zamknięty, bo oparty na regulacjach finansowych (salary cup, minimalny budżet itd.), więc można było zorganizować taką formułę transferów. Rynek najlepszych zawodników siłą rzeczy jest okrojony. W piłce nożnej, zwłaszcza europejskiej, jest to niemożliwe. Mamy transfery w obrębie lig i między ligami, a do tego odmienne regulacje, co się tyczy nie tylko sportu, ale także innych płaszczyzn na niego wpływających. Może przed Schengen jeszcze by się jakoś… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi