Prasa

Hu Kers | 27 grudnia 2018

Pokłosie Boxing Day w Serie A

Po wczorajszych zajściach przy okazji spotkania Interu z Napoli krążyły plotki o możliwości odwołania kolejnej kolejki na włoskich boiskach.

Prezydent FIGC, Gabriele Gravina w wywiadzie potwierdził rozważania nad zawieszeniem kolejki 19, jednak anonsowana lista arbitrów na sobotę zdaje się wskazywać, że spotkania się odbędą, choć co ciekawe wszyscy sędziujący ostatnią kolejkę, w kolejnej dostaną wolne.

Przed szczytowym spotkaniem wczorajszego Boxing Day w Serie A został bowiem śmiertelnie potrącony jeden z zagorzałych kibiców Interu, a po końcowym gwizdku kilku kibiców Interu z ostrymi narzędziami zaatakowało przyjezdnych.

Na domiar złego spotkanie toczyło się w niesłychanie napiętej atmosferze, w której spiker kilkukrotnie nawoływał tifosich gospodarzy do zaprzestania rasistowskich okrzyków, których ofiarą padł Kalidou Koulibaly.

Senegalczyk nie wytrzymał ciśnienia i po żółtej kartce zaczął bić brawo w kierunku, arbitra, za co został wyrzucony z boiska. Carlo Ancelotti zapowiedział jednak, że w przypadku kolejnych tego typu zachowań nakaże on swoim zawodnikom opuścić murawę i udać się do szatni.

Prezydent przyznał również, że problem jest dużo szerszy niż pojedyncze epizody.

Rozważamy to. Musimy poświęcić chwilę, by to wszystko przeanalizować i przemyśleć. To problem ze sfery porządku publicznego, który trzeba rozwiązać. Nie chodzi jedynie o to, czy grać, czy nie. Martwi mnie ten surrealistyczny klimat, w jakim się znaleźliśmy. Nie jestem psychologiem, ale to jasne, że na San Siro wielu piłkarzy było na granicy wytrzymałości psychicznej. Zawodnikami targały nerwy. Czekamy na raport sędziego, ale jeśli on w tym wszystkim również popełnił błędy, to będą wyciągnięte konsekwencje.

Obrońca Napoli bardzo emocjonującym wpisem na Twitterze przeprosił wczoraj swoich kibiców za porażkę i osłabienie drużyny oraz przyznał, że jest dumny ze swojego koloru skóry i pochodzenia.

Wsparcie zawodnikowi okazał między innymi Cristiano Ronaldo, pisząc na swoim Instagramie: Edukacja i szacunek są potrzebne w piłce i poza nią. Nie dla rasizmu i wszelkich ataków oraz dyskryminacji.

Lista arbitrów na 19 kolejkę SerieA:

Chievo-Frosinone: Rocchi
Empoli-Inter: La Penna
Genoa-Fiorentina: Massa
Juventus-Sampdoria: Valeri
Lazio-Torino: Irrati
Milan-SPAL: Abisso
Napoli-Bologna: Calvarese
Parma-Roma: Manganiello
Sassuolo-Atalanta: Pasqua
Udinese-Cagliari: Mariani

Aktualizacja:
– Szef FIGC Gabriele Gravina, wbrew dzisiejszym spekulacjom, w rozmowie z dziennikarzami zapewnił: „Piłka będzie w grze w sobotę. Mecze zostaną rozegrane zgodnie z planem. Liga się nie zatrzyma”.

 

Źródła: football-italia.net, twitter.com, własne

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi