Meczowe

maciejovsky | 23 października 2018

Pomeczowa konferencja Mourinho

Jose Mourinho przyznał, że Juventus to inny poziom pod względem jakości, stabilności, doświadczenia.

Oto, co trener Manchesteru United powiedział na pomeczowej konferencji prasowej.

Nasi przeciwnicy to uosobienie ogromnej jakości. Czasami ludzie wskazują na Ronaldo czy Dybalę, ale jako najlepszych trzeba uznawać Chielliniego i Bonucciego. Nasi atakujący gracze nie mogli się przebić przez ten mur. Wszyscy próbowali, pokazali silną psychikę, walczyli do końca. To był dla nas trudny mecz, choć myślałem, że zdobędziemy jakiś punkt, ale było to niemożliwe.

Myślę, że końcówka meczu mogłaby się potoczyć inaczej, gdybym mógł wpuścić Fellainiego lub Sancheza. Dwa dni wcześniej mieliśmy trudną rywalizację na Stamford Bridge i uważam, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy.

Czy okazałem zbyt dużo respektu wystawiając taki skład? Nie sądzę. Nie chciałem wyjść za bojaźliwie. Chciałem, by chłopaki poczuli się pozytywnie i podbudowani wynikiem z Chelsea. Jednak Juventus to inny poziom, jeśli mam być szczery. To inna liga pod względem jakości, stabilności, doświadczenia, wiedzy. Podstawą są Bonucci i Chiellini. Pozwalają swoim ofensywnym graczom swobodnie atakować. Napastnicy stracili piłkę? Nie ma problemu, obaj są na miejscu. Mogliby wykładać grę defensywną na Harvardzie.

Wysiłek chłopaków mógł zostać nagrodzony golem, ale to było niemożliwe. Nie mam żadnych zastrzeżeń do moich podopiecznych. Pozytywnie patrzę na ich starania. Juventus to jeden z głównych pretendentów do wygrania Ligi Mistrzów. Jak tylko zobaczyliśmy losowanie, to wiedzieliśmy, że będziemy rywalizować z Valencią o drugie miejsce w grupie.

Na Old Trafford obecnych było 4000 tifosich Juventusu. Często obrażali oni Mourinho, a ten odpowiedział im pokazując trzy palce, co było symbolem potrójnej korony zdobytej z Interem w 2010 roku.

To była oczywista odpowiedź. Wiem, że kibice Juve mnie nie kochają. Najwyraźniej najtrudniejszym momentem była moja tripletta z Interem. W porządku. Z piłkarzami, trenerem, wszystkimi pracownikami Juventusu mam jak najbardziej serdeczne stosunki i całkowity szacunek.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi