Prasa

Hu Kers | 15 listopada 2018

Priorytety Paraticiego w środku pola

Romeo Agresti, dostarczający zazwyczaj bardzo rzetelnych informacji, zaprzecza plotkom łączącym z Juventusem Arturo Vidala oraz Moussa Dembele.

Zdaniem włoskiego dziennikarza, Stara Dama skupi swoją uwagę na graczach, którzy mogą odmłodzić środek pola Mistrza Włoch podczas najbliższego lata. Coraz większa część prasy potwierdza, że Bianconeri nie planują wzmocnień w pomocy podczas zimowego Mercato.

Głównymi celami do wzmocnienia środkowej formacji mają być Adrien Rabiot z wygasającym po obecnym sezonie kontraktem oraz Sandro Tonali, 18-stolatek powołany na najbliższe spotkania Reprezentacji Włoch.Sprawa Francuza wydaje się dosyć prosta. Pomocnik nie zamierza przedłużać obecnej umowy, więc rozmowy z potencjalnym nowym klubem może rozpocząć już w styczniu. Sprawa wydaje się być mocno podobna do zeszłorocznego wzmocnienia za sprawą Emre Cana. Głównym rywalem o podpis 23-latka ma być Barcelona.


Sandro Tonali to z kolei melodia przyszłości. Wychowanek Bresci już teraz porównywalny jest do Andrei Pirlo, którego sam piłkarz niezwykle podziwia, choć jak sam przyznaje, nie chce się na nikim konkretnie wzorować. Urodzony w 2000 roku defensywny pomocnik, mimo 18-stu lat otrzymał powołanie do Reprezentacji, co jedynie nagłośniło skalę jego talentu.

Z pewnością Stara Dama nie będzie jedyną drużyną w walce o podpis zawodnika. Sam prezydent Bresci, Massimo Cellino podkreślał w niedawnym wywiadzie, że przy potencjalnej sprzedaży Tonaliego pieniądze grać będą rolę drugoplanową.

Kiedy nadejdzie czas, by rozstać się z Tonalim, wielkie pieniądze nie wystarczą. Zainteresowane kluby będą musiały przekonać zarówno mnie, jak i zawodnika, czy im na nim zależy. Szacunek, odpowiedni czas i brak nacisków – takie rzeczy będą ważne, nie pieniądze.

Tonalli wyceniany w tej chwili na 20 mln €, ma być jednym z głównych celów Juve, choć nie koniecznie dołączy do pierwszej drużyny. Znając politykę Juventusu, na wejście do pierwszej drużyny szykowany może być Adrien Rabiot, a Tonali po kupnie pozostać może w Bresci, by w dobrym dla siebie środowisku, wciąż podnosić swoje umiejętności.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi