Prasa

einhard | 13 kwietnia 2019

Rakitić i Umtiti w Juventusie?

Władze FC Barcelony zapewniły, że Ivan Rakitić nie odejdzie z klubu jednak według La Gazzetta dello Sport, zawodnik podjął decyzję i w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem Juventusu.

Z kolei Hiszpańskie media dodają, że śladem Chorwata podążyć może Samuel Umtiti. Francuz był absolutnym pewniakiem do gry w środku obrony przez ostatnie dwa sezony, ale kontuzja, którą odniósł w październiku, wiele zmieniła. Powrót do gry nie przebiega po myśli zawodnika. Umtitiemu wyraźnie brakuje szybkości, techniki i pewności siebie.

W zeszłym tygodniu 25-latek zaliczył jeden ze swoich najgorszych występów w karierze, gdy Barcelona zremisowała 4-4 z Villarrealem, a Francuz był w mniejszym lub większym stopniu odpowiedzialny za każdej z bramek.

W międzyczasie Clement Lenglet skorzystał ze swojej szansy i zajął pozycję Umtitiego obok Gerarda Pique. W rezultacie media informują, że Barcelona planuje pozbyć się Samuela Umtitiego, zanim jego problemy z kontuzjami narosną i wartość piłkarza zmaleje. Obrońca nie chce opuszczać klubu, ale może zostać do tego zmuszony, tym bardziej, jeśli Barcelonie uda się wygrać walkę o Matthijsa de Ligta.

Umtiti ma oferty od Paris Saint-Germain i Manchesteru United, ale to Juventus ma być uważany za faworyta do pozyskania Francuza, który jest wyceniany przez Katalończyków na 80 milionów euro.

 

Źródło: playingfor90.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi