Gracze Juve

maciejovsky | 20 lutego 2020

Raport zdrowotny: Higuain narzeka na ból pleców

W meczu ze SPAL może zabraknąć Gonzalo Higuaina, który opuścił dzisiejszy trening.

Argentyńczyk cierpi na lumbago, a więc stan, który okresami staje się wzmożony. Pipita zszedł z dzisiejszych zajęć treningowych z bólem pleców, a personel medyczny Starej Damy potwierdzić, że napastnik będzie codziennie monitorowany pod kątem stanu zdrowia.

Podczas spotkania ze SPAL możemy nie zobaczyć także Miralema Pjanicia, który doznał urazu mięśniowego w meczu z Brescią. Indywidualnie trenuje również Adrien Rabiot, a objawy grypy uwidoczniły się u Carlo Pinsoglio.

Na boisko w weekend nie wybiegnie także Leonardo Bonucci, ale środkowy obrońca jest po prostu zawieszony za nadmiar żółtych kartek.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
4 lat temu

Lumbago (pot. heksenszus[1], postrzał[2]) – ból okolicy lędźwiowej. Jest jedną z najczęściej zgłaszanych dolegliwości[3]. Szacuje się, że ok. 60-80% populacji ogólnej doświadcza jej przynajmniej raz w życiu, w danym momencie na ból okolicy lędźwiowej skarży się 15-30% populacji, natomiast w ciągu miesiąca 30-40%[4]. Lumbago jest jedną z głównych przyczyn konsultacji lekarskich oraz absencji chorobowej w państwach uprzemysłowionych[5]. Pomimo ogromnej skali problemu przyczyny tego rodzaju bólu nie są dostatecznie poznane, a diagnostyka polega przede wszystkim na wykluczeniu poważnych przyczyn, wymagających pilnego postępowania. U 90% wszystkich pacjentów z bólem okolicy lędźwiowej dolegliwości ustępują samoistnie w ciągu 6 tygodni[6]. cyt. za Wikipedia. Niech… Czytaj więcej »

NoGood
4 lat temu

Bardzo, naprawdę bardzo lubię Pipitę ale pora się żegnać. Nie wiem kto i za ile będzie mógł kupić Gonzalo, nie wiem tez kto mu tyle zapłaci.
Przy tym trenerze niepotrzebnie blokuje miejsce Dybali (to z kolei piszę z ciężkim sercem – Paulo moim ulubieńcem nie jest) a to Dybala w formie (psycho-fizycznej) jest nam potrzebny.

anavrin_
4 lat temu

Sarri spacyfikował mającego jakiś czas temu dobry okres Dybalę, wystawiając wyraźnie gorzej grającego Higuaina. Oby Paulo wrócił na dobre tory, bo moim zdaniem jego współpraca z Ronaldo wygląda nieźle, niech tylko ktoś stoi w polu karnym haha.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi