Inne

tItOveN | 14 stycznia 2020

Rizzoli: Błąd sędziego VAR

Szef sędziów, Nicola Rizzoli potwierdza, że ​​Atalanta powinna była otrzymać rzut karny w meczu przeciwko Interowi. 

Do incydentu doszło w pierwszej połowie meczu, kiedy Rafael Toloi nie mógł dojść do piłki w polu karnym, ponieważ Lautaro Martinez zawinął rękę wokół kostki piłkarza Atalanty, powodując jego upadek.

Pojawiały się sugestie, że Duvan Zapata odepchnął Lautaro, co wykluczałoby faul na Toloiu, ale wielokrotne powtórki nie potwierdzały tych opinii.

Gianluca Rocchi miał dobry mecz, jeśli tylko pominiemy incydent Lautaro Martineza z Toloiem – powiedział odpowiedzialny za wyznaczanie sędziów Rizzoli w Radio Anch’o Sport.

Rocchi i wszyscy sędziowie są szczęśliwi, gdy VAR naprawia błędy. Tym razem był to błąd ludzki. Sędzia VAR nie widział konieczności do interwencji w sytuacji Lautaro Martineza, więc popełnił błąd on, nie Rocchi. 

Podobno nadzorującym VAR przy tej okazji był Massimiliano Irrati, w związku z czym zostanie zawieszony na kilka spotkań po błędzie.

Zawsze decyduję na podstawie tego, kto jest w najlepszej formie. Na pewno nie zostanie on odsunięty w formie kary. Musi tylko ponownie odnaleźć koncentrację. 

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
4 lat temu

Dla arbitra stojącego za zawodnikami ta sytuacja była nie do wyłapania gołym okiem. Jedynie mógłby to zauważyć arbiter bramkowy (którego już nie ma) no i właśnie sędzia VAR. Dlatego główne pretensje dotyczące użycia VAR powinny być kierowane każdorazowo do panów przed monitorami, a nie do sędziego na boisku, co niektórym kibicom wydaje się zbyt trudne do pojęcia.

Espanoles
4 lat temu

Przynajmniej potrafią przyznać się do błędu..

OldLady
4 lat temu

Fajnie, tyle że to już historia i nic już nie da tego karnego Atalancie.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi