Ronaldo z 750 bramką w karierze!
Federico Chiesa strzelił jednego gola i wypracował dwie pozostałe bramki, ale mecz z Dynamem Kijów przejdzie do historii z powodu Cristiano Ronaldo, który strzelił 750 gola w karierze.
Ten mecz był historyczny także, dzięki Stephanie Frappart, która została pierwszą kobietą, sędziującą mecz Ligi Mistrzów mężczyzn.
Cristiano Ronaldo podziękował z kolei swoim wszystkim rywalom po strzeleniu 750 gola w karierze.
750 bramek, 750 szczęśliwych chwil, 750 uśmiechów na twarzach naszych kibiców – napisał Ronaldo w mediach społecznościowych.
Dziękuję wszystkim zawodnikom i trenerom, którzy pomogli mi osiągnąć tę niesamowitą liczbę, dziękuję wszystkim moim przeciwnikom, którzy sprawili, że każdego dnia pracowałem coraz ciężej.
Ronaldo ma teraz 75 bramek w koszulce Juventusu. Napastnik strzelił też 450 goli dla Realu Madryt, 118 dla Manchesteru United, 5 dla Sportingu Lizbona i 102 dla reprezentacji Portugalii.
Zestawienie bramek, które do tej pory zdobył, pokazuje, że 509 z nich zostało strzelonych wewnątrz, a 55 spoza pola karnego. 35-latek wykorzystał także 129 rzutów karnych i 57 rzutów wolnych.
Ronaldo trafiał do bramek swoich rywali 482 razy prawą nogą, 136 lewą, 130 głową i dwukrotnie „inną częścią ciała”.
750 bramek padło w wielu różnych turniejach na poziomie klubowym i międzynarodowym. Portugalczyk strzelił 311 goli w La Liga, 132 w Lidze Mistrzów, 84 w Premier League, 60 w Serie A, 31 w eliminacjach do Euro, 30 w eliminacjach do Mistrzostw Świata, 22 w Copa del Rey, 18 w międzynarodowych meczach towarzyskich, 13 w FA Cup, 9 na Mistrzostwach Europy, 7 na Mistrzostwach Świata, 7 w Klubowym Pucharze Świata, 5 w Lidze Narodów, 4 w Superpucharze Hiszpanii, 4 w Carling Cup, 3 w Primeira Liga, 2 w Taça Portugal, 2 w Superpucharze Europy, 2 w Coppa Italia, 2 w Pucharze Konfederacji, 1 w Superpucharze Włoch i 1 eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Ronaldo jest trzecim najlepszym strzelcem w światowej piłce nożnej i traci już jedynie 7 bramek do drugiego w klasyfikacji Pelego. Media zauważają również, że dzięki bramce w spotkaniu z Dynamem, Ronaldo wyprzedził Lionela Messiego w klasyfikacji goli zdobytych w meczach domowych Ligi Mistrzów. Portugalczyk ma teraz 71 trafień, o jedno więcej od Argentyńczyka.

Źródło: opracowanie własne
Imponujące liczby. Chciałbym, żeby szybko „dobił” do 800.
Niepojęte ile on bramek już strzelił. Jak podpisywał kontrakt z Juve to zastanawiałem się jak to możliwe, że facet będzie w formie na 35 lat? A on chyba w lutym będzie miał już 36 i ciągle głodny gry.
Niesamowita jest jego rywalizacja z Messim, który jest 2 lata młodszy, ale nie wydaje mi się by był w stanie grać tak długo jak CR na takim poziomie. Szczęście mamy mogąc to obserwować.
Jakoś super wczoraj nie zagrał, ale jemu niewiele potrzeba, żeby być kluczowym na boisku w decydujących momentach. Myślę, że bez niego nasza gra by się na dziś całkiem posypała. Bez niego na boisku wygraliśmy tylko jeden mecz, z Dynamem. Jeśli wygramy scudetto w tym sezonie to już teraz śmiało można powiedzieć, że bez Ronaldo byłoby to niemożliwe.
Chyba nie piszesz o wczorajszym meczu. Dobił rykoszet Morsty, po którym i tak była by bramka. I jak co mecz, gra pod siebie, podania do kolegów w ostateczności. Jest genialny, dużo strzela, ale najzwyczajniej w świecie jest piłkarskim egoistą, co mnie jako kibica Juve irytuje.
A już odpuszczenie bądź co bądź ważnego ligowego meczu, gdzie nam średnio idzie tylko po to żeby być wypoczęty na mecz praktycznie tylko o prestiż, dla mnie słabe.
Zaliczył też trochę pechową poprzeczkę po rajdzie Sandro. Może i czasem gra egoistycznie, ale gdyby tak nie grał to pewnie nie byłby tak dobry i nie miałby tylu bramek. Nie wiem jak było z tym wolnym – ale na pewno się ktoś ze sztabu musiał na to zgodzić, przecież sam sobie go nie udzielił.
Był news, że to Ronaldo wybiera sobie czas w którym odpoczywa. Czy prawdziwy nie wiem, ale patrząc na to jaki ma status u nas, jest to prawdopodobne
Mnie również bardzo irytuje egoistyczna gra Ronaldo, szczególnie, że to bardzo nie fair wobec innych naszych zawodników, szczególnie Moraty.
Z drugiej strony zastanawiam się co jest tak naprawdę głównym powodem takiego zachowania. Nie jestem przekonany do tego, że jest to egoizm. Uważam, że możliwe jest alternatywne wytłumaczenie. Ronaldo jest mega doświadczonym graczem i możliwe, że zauważył, iż jest większe prawdopodobieństwo, że padnie bramka gdy strzela, niż gdy podaje i jego decyzje to pragmatyzm, a nie egoizm.
Jeśli Ronaldo będzie grał w Juventusie w przyszłym sezonie, to myślę, że jego liczba bramek strzelonych dla Juve będzie zbliżona do tej dla United. W tym kontekście interesujące, że publika o wiele bardziej utożsamia Ronaldo z Czerwonymi Diabłami niż z Juve, choć oczywiście może się to jeszcze zmienić, w zależności od osiągnięć indywidualnych i zespołowych, które są tego przyczyną. Po pierwsze bowiem, jak sądzę, wynika to z tego, że jednak z United sięgnął po LM, przez co te bramki więcej ważyły. Po drugie, w tamtym okresie był graczem fenomenalnym pod wieloma względami – skrzydłowy, niesamowicie szybki, ze świetnym dryblingiem i… Czytaj więcej »
Dodaj do tego efekt nowości. W united jego geniusz eksplodował, a później wszyscy przyzwyczaili się to absolutny crack. Do tego z United był w finale LM przegranym z Barcą i tytuł też wygrał pko Chealsea.
Pełna zgoda z tym co napisałeś. Jestem na tyle wiekowy, żeby doskonale pamiętać początki Ronaldo w MU i tak jak wspomniałeś – w owym czasie był to inny zawodnik niż dzisiaj, a konkretnie prawoskrzydłowy charakteryzujący się skłonnością do dryblowania. Z biegiem lat rozwijał kolejne umiejętności aż w końcu stał się regularnym snajperem, w dodatku niebywale skutecznym. Trochę szkoda, że trafił do nas w dość dziwnym okresie, w którym będzie szalenie ciężko wygrać cokolwiek w Europie.