Prasa

einhard | 23 lipca 2019

Sarri: Dybala środkowym napastnikiem

Maurizio Sarri wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Interem, na której poruszył kilka ciekawych kwestii.

Myślę, że Dybala może grać bezproblemowo jako fałszywa dziewiątka — powiedział trener. Możemy również ustawić atak nieco inaczej, w formacji 4-3-1-2 i Dybalą grającym po prawej stronie dwuosobowego ataku.

Jutro spróbujemy zapewnić ciągłość lepszych momentów naszej gry, które zaprezentowaliśmy w drugiej połowie meczu w Singapurze.

Juve-Inter nie jest meczem jak każdy inny. Nie sądzę jednak, aby obie drużyny były w stanie zaprezentować swoją najlepszą piłkę, biorąc pod uwagę temperatury powietrza i poziom wilgotności.

Sarri poruszył także temat opaski kapitana.

Tak jak mówił Buffon, kapitanem jest Chiellini. Jeśli nie ma Giorgio, wybieramy kolejnego zawodnika, który ma najwięcej występów, a kimś takim jest Bonucci.

Powiedziałem chłopakom, że taki jest mój plan, ale chciałem wysłuchać innych pomysłów i wszystko poszło dobrze. Sama opaska jest dla mnie tylko symbolem. Kapitan działa w szatni poprzez odpowiednią postawę.

Prasa angielska opisuje historię, według której Sarri i Ronaldo kłócili się w trakcie meczu z Tottenhamem Hotspur…

Zgodziliśmy się pozwolić mu grać przez godzinę. Ronaldo spytał mnie jedynie, ile czasu mu zostało, zanim zejdzie. Powiedziałem mu, że 5-6 minut i w momencie jego zmiany zapytałem go tylko, jak się czuje.

Wykorzystamy go głównie jako napastnika na lewym skrzydle. Zdaję sobie sprawę, że on uwielbia strzelać bramki. Musi robić różnicę.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi