Prasa

einhard | 3 listopada 2019

Sarri po Derbach della Mole

Bianconeri znów nie zagrali zbyt przekonującego spotkania, ale mimo wszystko pokonali FC Torino po bramce Matthijsa de Ligta.

To był bardzo trudny mecz i było jasne, że Torino będzie bardzo zdeterminowane, więc pierwszą fazą planu było po prostu ujarzmienie ich i przejęcie kontroli nad meczem, a następnie zamknięcie go pod koniec – powiedział trener w rozmowie z DAZN.

Jeszcze raz powtórzę, że to było trudne spotkanie, pełne intensywności, fizyczności i walki. To nie jest coś, co pasuje do naszych cech, ale udało nam się wygrać.

To nie była gra, w której moglibyśmy zagrać piękny futbol. Charakterystyka przeciwnika, obecna forma i stan boiska sprawiły, że byliśmy zmuszeni wykorzystywać elementy, które nie są dla nas codziennym podejściem, więc uspokajające jest to, że i tak udało nam się wygrać.

Sarri został zapytany o niektóre zmiany w składzie na ten wieczór i o to, czy były one związane z nadchodzącym wyjazdem do Moskwy na mecz Ligi Mistrzów.

Bernardeschi ma większą dynamikę i ciąg na bramkę, podczas gdy Ramsey jest lepszy w rozgrywaniu piłki. Aaron był kontuzjowany przez miesiąc i nie sądzę, aby miał już siłę rozegrać pełne 90 minut. Dobrze jest jednak mieć graczy, którzy mogą wejść z ławki i zmienić oblicze spotkania.

Alex Sandro wydawał się trochę zmęczony i trzeba było dać mu trochę odpocząć. Mattia De Sciglio był przez jakiś czas poza grą, więc był trochę sztywny, ale kiedy złapał rytm, również on zaczął radzić sobie lepiej.

De Ligt ponownie znalazł się w centrum uwagi, zagrywając piłkę ręką w swoim polu karnym, a następnie strzelając zwycięskiego gola.

Matthijs miał problemy w pierwszych 20 minutach, ale potem wszedł w mecz i rozegrał bardzo dobrą drugą połowę. Ma 19 lat, pochodzi z dużo bardziej otwartej i mniej skupionej na taktyce ligi niż nasza, z takiej, w której zdarzają się błędy i nikt nawet na to nie patrzy. To naturalne, że będzie potrzebował czasu, ale jestem pewien, że będzie szybko dojrzewał.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kucek
4 lat temu

Jakoś gościa lubię, czuję że daje chłopom dobre warunki do rozwoju. Oby ten Berna wystrzelił, był moim faworytem jak przychodził…

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi