Relacja

maciejovsky | 3 listopada 2018

Serie A 18/19 (11/38): Juventus 3:1 Cagliari

KONIEC: Po dosyć trudnej pierwszej połowie i spokojnej drugiej części gry Juventus wygrywa 3:1 i z 31 punktami po 11 meczach notuje swój najlepszy w historii start sezonu. Warto dodać, że Stara Dama nie przegrała przecież także w Lidze Mistrzów.

Skrót spotkania:

87′ GOL! Podręcznikowa kontra Juventusu. Dybala przejmuje piłkę po rzucie rożnym Cagliari, płasko po skosie zagrywa do Ronaldo, który podciąga z piłką i zagrywa w polu karnym do Cuadrado, a Kolumbijczyk spokojnie pokonuje Cragno.

PRZERWA: Pierwsza połowa przyniosła nam trzy bramki i sporo emocji. Sędzia mógł podyktować dwa rzuty karne, jeden po zagraniu ręką Benatii, drugi po zagraniu ręką Bradaricia, ale po weryfikacji na VAR ostatecznie nakazał grać dalej. Juve mogło jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale Ronaldo trafił w słupek. Warto też pochwalić Szczęsnego, który ładnie zatrzymał strzał z bliska Pavolettiego.

38′ GOL! Douglas Costa dośrodkowuje płasko wzdłuż bramki, a zagranie przecina Bradarić, który pakuje piłkę do własnej bramki. Juventus ponownie na prowadzeniu.

36′ GOL! Dośrodkowanie z prawej strony, piłka spada pod nogi Joao Pedro, Cancelo jest za daleko od Brazylijczyka i ten swobodnie oddaje strzał, którym pokonuje Szczęsnego. Mamy remis.

1′ GOL! Dybala zatańczył z obrońcami i prawą nogą płaskim strzałem pokonał bramkarza Cagliari.

PRZED MECZEM: Juventus podejmie u siebie Cagliari w 11. kolejce Serie A. Mecz, który trzeba wygrać i zapomnieć o nim i skupić się na Manchesterze United, jednak koncentracja dziś będzie kluczowa.