Serie A 18/19 (26/38): Napoli 1:2 Juventus

26. kolejka Serie A 2018/2019, 03.03.19 r., Stadio San Paolo, Neapol
Napoli 1:2 (0:2) Juventus
Bramki: Callejon 61′ – Pjanić 28′, Can 39′

W 25. minucie Malcuit za krótko podawał do Mereta, piłkę przejął pędzący Ronaldo, którego bramkarz Napoli zahaczył i sfaulował. Meret otrzymał czerwoną kartkę, a do rzutu wolnego podszedł Miralem Pjanić, który pokonał Ospinę.

Krótko rozegrany rzut rożny, Bernardeschi bardzo dokładnie wrzuca piłkę w pole karne na głowę niepilnowanego Emre Cana, który bez problemów podwyższył wynik spotkania na 2:0.

W 47. minucie spotkania strzelec pierwszej bramki dla Juve, Pjanić, otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną za zatrzymanie piłki ręką w środku boiska.

W 61. minucie spotkania do głosu doszli gospodarze. Piłkę z lewej strony dośrodkował Insigne, zza obrońców wyszedł Callejon i pewnie pokonał Szczęsnego.

Napoli mogło ten mecz zremisować. Po zagraniu ręką przez Alexa Sandro i kontrowersyjnej decyzji sędziego, gospodarze w 84. minucie otrzymali rzut karny, jednak Insigne trafił w słupek.

Napoli (4-3-3): Meret – Hysaj, Koulibaly, Maksimović, Malcuit (Mertens 46′) – Zieliński, Fabian, Allan – Insigne, Milik (Ospina 27′), Callejon (Ounas 78′)
Rezerwowi: Ospina, Karnezis, Chiriches, Ghoulam, Luperto, Mario Rui, Diawara, Verdi, Ounas, Mertens, Younes
Trener: C. Ancelotti
Żółte kartki: Maksimović 77′, Koulibaly 86′, Allan 89′ Czerwona kartka: Meret 25′

Juventus (4-3-3): Szczęsny – Cancelo (De Sciglio 61′), Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – Can, Pjanić, Matuidi – Bernardeschi (Dybala 85′), Mandżukić (Bentancur 74′), Ronaldo
Rezerwowi: Perin, Pinsoglio, Rugani, Caceres, De Sciglio, Bentancur, Kean, Barzagli, Dybala, Spinazzola
Trener: M. Allegri Żółte kartki: Pjanić 34′, 47′, Alex Sandro 83′, Bentancur 89′, Dybala 90′ + 2′ Czerwona kartka: Pjanić 47′