Meczowe

Hu Kers | 16 lutego 2020

Serie A 19/20 (24/38): Wygrana w bólach, które ukoił widok il Capitano

KONIEC: Stara Dama pokonuje beniaminka z Brescii. Mimo że mecz wydawał się być kontrolowany, to z pewnością nie rozwiał obaw kibiców przed decydującą fazą sezonu. Odrobinę otuchy dodał widok na boisku Giorgio Chielliniego, jednak martwić może uraz Miralema Pjanicia, który po zaledwie 7 minutach musiał opuścić murawę. Ozdobą spotkania została asysta Blaise’a Matuidiego.

Mecz rozpoczął się całkiem dobrze, pierwsze minuty to szybkie ataki Bianconerich, którzy po zaledwie kwadransie wywalczyli niemal 10 rzutów rożnych. Ataki odbijały się jednak od obrony gości. Zawodnikom Sarriego wyraźnie brakowało pomysłu przed bramką rywali, na której drugiego bramkarza zastąpił trzeci, a defensywę tworzyli boczni obrońcy.

Tuż przed przerwą pomocną dłoń wyciągnął jednak do Bianconerich Florian Aye, który na przestrzeni 5 minut dwukrotnie dopuścił się przewinień na żółte kartki, na domiar złego przy drugiej próbie, prócz osłabienia rywala Paulo Dybala zyskał również dogodną okazję na zdobycie bramki z rzutu wolnego. Celny strzał zaskoczył Andrenacciego, który nie spodziewał się piłki przy swoim bliższym słupku.

Do przerwy utrzymał się wynik 1:0, a kibice wciąż czekali na przebudzenie piłkarzy.

Druga jednak owego przebudzenia nie przyniosła.

Przynajmniej nie w czysto piłkarskim znaczeniu. Nagrodą z pewnością dla kibiców była obecność Giorgio Chielliniego, którego już od pierwszych minut drugiej połowy wypatrywali operatorzy kamer. Gdy il Capitano podniósł się do rozgrzewki, publiczność wyraźnie odżyła.

Odżył też na moment sam zespół, który po wejściu Miralema Pjanicia postanowił przenieść grę wyżej. Z Registy oswobodzony został Bentancur, a na swoje miejsce wrócił Pjanić. Niestety po zaledwie 7 minutach Bośniak musiał plac gry opuścić, wyraźnie masując staw biodrowy.

Uraz Pjanicia zmusił Sarriego do szybkiej zmiany, Bentancur wrócił na pozycję Registy, a miejsce wyżej zajął Balise Matuidi. Francuz potrzebował zaledwie 2 minut, by doskonale się ustawić a ataku Juve i po pięknej klepce i asyście piętą Matuidiego, do bramki piłkę wpakował Juan Cuadrado, kończąc niejako wszelkie emocje i męczarnie kibiców w tym spotkaniu.

W 78 Minucie spotkania zmieniając Leonardo Bonucciego, na boiosku pojawił się upragniony od miesięcy Giorgio Chiellini.

Cenne 3 punkty, które nie mogą jednak zadowalać. Kilka minut na boisku Bośniaka pokazały, dlaczego tak istotny jest dla gry Juve oraz jak ważne jest, by przywrócić go do formy.

PRZED MECZEM: Bez Cristiano Ronaldo, ale z Giorgio Chiellinim na ławce będzie musiał sobie poradzić Juventus w starciu z Brescią.

Maurizio Sarri dał odpocząć Portugalczykowi, którego miejsce zajmie Juan Cuadrado. Towarzyszyć mu będzie duet Higuain-Dybala. W środku pola kolejną szansę otrzyma z kolei Aaron Ramsey.

Początek spotkania już za nieco ponad kwadrans.