Inne

einhard | 30 listopada 2019

Serie A przeciwko rasizmowi

Wszystkie 20 klubów Serie A podpisało list, obiecując walkę z rasizmem w związku z eskalacją incydentów tego typu.

Włoska piłka nie kwapi się do walki z rasizmem, a w bieżących rozgrywkach jego ofiarami padli między innymi Romelu Lukaku, Mario Balotelli i Dalbert. Jest to kontynuacja problemów z poprzedniej kampanii, w której Blaise Matuidi, Moise Kean i Kalidou Koulibaly byli ze względu na ich kolor skóry.

Musimy publicznie uznać, że mamy poważny problem z rasizmem – czytamy w oświadczeniu.

To problem, w zwalczaniu którego nie zrobiliśmy wystarczająco dużo w poprzednich latach.

Informacje o zawodnikach atakowanych na tle rasowym we włoskiej piłce nożnej w tym sezonie obiegły cały świat i to zawstydza nas wszystkich.

Żadna osoba nigdy nie powinna być narażona na rasistowskie nadużycia – zarówno w piłce nożnej, jak i poza nią – i nie możemy dłużej milczeć w tej sprawie ani czekać na jej magiczne zniknięcie.

Kluby w ostatnich tygodniach odbyły się pozytywne rozmowy z Legą Serie A, FIGC i międzynarodowymi ekspertami na temat tego, jak rozwiązać ten problem i wyeliminować go z gry.

My, niżej podpisane kluby oświadczamy, że łączy nas pragnienie wprowadzenia poważnych zmian, a Lega Serie A przyznaje, że ​​zamierza wytyczyć ścieżkę, zapewniając kompleksową i solidną politykę antyrasistowską w Serie A, stworzyć nowe, surowsze przepisy oraz plan edukacji o pladze rasizmu.

Nie mamy więcej czasu do stracenia.

Musimy teraz działać szybko, jako jedność i wzywamy was, fanów, do wspierania nas w tym niezwykle ważnym przedsięwzięciu.

Atalanta, Bologna, Brescia, Cagliari, Fiorentina, Genoa, Hellas Verona, Inter Mediolan, Juventus, Lazio, Lecce, AC Milan, Napoli, Parma, AS Roma, Sampdoria, Sassuolo, SPAL, Torino, Udinese

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi