Liga Mistrzów

einhard | 19 września 2019

Simeone: Remis bardziej niż sprawiedliwy

Diego Simeone utrzymuje, że punkt przeciwko Juventusowi był zasłużony.

Brakowało nam czegoś w pierwszej połowie, a Juve przyspieszyło po przerwie. Podobał mi się jednak fakt, że nigdy się nie poddajemy i do końca walczyliśmy o wynik – powiedział trener na konferencji prasowej po meczu z Juve.

Staraliśmy się stworzyć sytuacje, w których moglibyśmy skrzywdzić Juve. Jose Maria Gimenez był blisko, podobnie jak Vitolo i Angel Correa, więc był to więcej niż zasłużony punkt.

Nie uważam tego remisu za dobry lub zły wynik. Juve to bardzo silni przeciwnicy z dużym doświadczeniem i średnią wieku 29 lat w porównaniu do naszych 24. Doświadczenie pomaga na tym poziomie i dlatego takie mecze mogą pomóc nam dojrzeć do tego, co czeka nas w przyszłości.

Ważne jest, aby nie tracić intensywności podczas spotkania i zachować wiarę w nasze siły.

Juventus przegrał tutaj 2-0 w zeszłym sezonie z Maxem Allegrim na ławce trenerskiej, ale Maurizio Sarri ma zupełnie inną filozofię futbolu.

Sarri potrzebuje czasu, aby pokazać to, co zawsze pokazywał, trenując inne swoje zespoły.

Juve zawsze będzie niebezpieczne, ponieważ wydaje się, że mają spore problemy, a następnie potrzebują tylko chwili i dwóch szans, aby strzelić dwie bramki. Nigdy nie tracą głowy w Lidze Mistrzów, a mając do dyspozycji takich graczy, mogą sięgnąć po triumf w tych rozgrywkach.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
4 lat temu

Moim zdaniem remis tutaj jest wynikiem sprawiedliwym. Oczywiście rozczarowującym bo wynik ustalił się w samej końcówce, ale jednak sprawiedliwy. Simeone zapomina o naszych okazjach. Higuain mógł wykładać piłkę do Ronaldo, Danilo też fatalnie rozprowadził atak – nie dograł do Ronaldo, a wreszcie i sam CR w swojej kapitalnej indywidualnej akcji pomylił się nieznacznie. Brawa też dla … Wojtka. Bardzo dobre zawody po nieco frywolnej postawie we Florencji. Bramkarz dobrze wszedł w mecz – został dobrze rozgrzany łatwymi strzałami w środek by później pokazać klasę. Może by tak wprowadzić oceny meczowe w jakiś sformalizowany sposób? Oceny piłkarzy to ciekawe pole do… Czytaj więcej »

Dybala_10
4 lat temu

„Nigdy nie tracą głowy w Lidze Mistrzów” – you don’t say, Diego.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi