Prasa

einhard | 25 września 2018

Socios partnerem Juve. Stara Dama wprowadza własną kryptowalutę!

Juventus z dumą ogłasza wieloletnią, globalną współpracę z maltańską blockchainową platformą społecznościową Socios.com. Dzięki temu ruchowi powstać ma niebawem oficjalna kryptowaluta klubu, określana mianem Juventus Official Fan Token.

Stara Dama posiada ponad 340 milionów fanów na całym świecie, z których 60 milionów aktywnych jest w mediach społecznościowych. Uruchomienie Oficjalnego Tokenu Juventusu zacieśni relacje pomiędzy Starą Damą i jej fanami z całego świata oraz przyczyni się do rozwoju klubu.

Oficjalny Fan Token Juventusu pozwoli fanom na całym świecie na interakcję z klubem poprzez mobilną aplikację, która zapewni możliwość głosowania i tym samym współdecydowania w niektórych sprawach związanych z funkcjonowaniem klubu.

Giorgio Ricci, szef działu finansów i współpracy zagranicznej Juventusu powiedział: „Juventus z przyjemnością wita Socios.com w gronie naszych partnerów. Zawsze jesteśmy bardzo ostrożni, ale i pozytywnie nastawieni w stosunku do innowacji i nowych technologii. Wspólnie z Socios.com wierzymy, że możemy zaoferować naszym fanom z całego świata nowe możliwości, które pozwolą im zaangażować się w działania swojego ulubionego klubu.”

Alexandre Dreyfus, założyciel i prezes Socios.com dodał: „Jestem zaszczycony faktem, że jeden z największych klubów piłkarskich na świecie zdecydował się na współpracę z Socios.com i dostrzegł korzyści, które oferuje nasz innowacyjny blockchain.

Sympatycy Juve będą mieli szansę na zakup Oficjalnych Fan Tokenów poprzez innowacyjny system znany jako Fan Token Offering (FTO). Emisja tokenu planowana jest na pierwszy kwartał 2019 roku. Ponadto Oficjalny Fan Token Juventusu będzie dostępny wyłącznie za pośrednictwem Socios.com i będzie można go wymieniać na natywny token platformy, $CHZ.

W połowie września o planach emisji własnej kryptowaluty również we współpracy z Socios.com poinformowały władze innego, topowego europejskiego klubu piłkarskiego – Paris Saint-Germain.

 

Źródło: juventus.com / bitcoin.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi