Konferencja prasowa

einhard | 9 listopada 2019

Stefano Pioli przed meczem z Juventusem

Stefano Pioli chce, aby Milan podszedł do meczu z Juventusem z wysoko uniesioną głową oraz pewnością siebie.

Ufam moim graczom. Wiedzą, jaka jest sytuacja i wierzą w to, co robimy – powiedział trener Milanu podczas konferencji prasowej.

Wszystkie mecze zaczynają się od 0-0. Mamy do czynienia z najsilniejszą drużyną we Włoszech i jedną z najlepszych w Europie, ale musimy mierzyć się z dużymi wyzwaniami z wysoko uniesionymi głowami.

Nie jest to jednak łatwe dla Milanu, biorąc pod uwagę, że Rossoneri znajdują się w dolnej połowie tabeli.

Nie mamy wielu punktów i cała ta krytyka powinna nas zmusić do większego skoncentrowania się na szczegółach. Nikt nas nie lekceważy, ale w niektórych sytuacjach daliśmy się zaskoczyć i musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Z większą precyzją pod bramką rywali i mniejszą liczbą błędów możemy zacząć zbierać więcej punktów. Trudno mówić o punkcie zwrotnym, ale jesteśmy w dołku, z którego musimy się wreszcie podnieść. Dobry wynik w Turynie wiele by dla nas znaczył. Zawsze musimy być gotowi do walki.

Pioli testował trzyosobową obronę podczas ostatniego treningu, a Suso i Hakan Calhanoglu wspierali Krzysztofa Piątka w formacji 3-4-1-2.

Sesje treningowe służą do eksperymentowania i zobaczymy, z której formacji skorzystamy jutro. Suso jest dostępny i całkowicie zdrowy. Wykorzystaliśmy już trójkę w obronie w drugiej połowie meczu z Lazio.

Musimy być agresywni i dobrze czytać grę, ponieważ wiemy, że Juve prawie za każdym razem dokonuje właściwych wyborów. Mają słabe punkty, ale musimy umieć je wykorzystać.

Sposobem na jak najlepsze wykorzystanie Piątka jest gra większą ilością zawodników w polu karnym rywala. Z drugiej strony musimy bardzo uważać, aby Cristiano Ronaldo miał jak najmniej miejsca. Jest jednym z największych piłkarzy wszechczasów i ma wiele różnych sposobów, aby ukarać swoich przeciwników za błędy. 

Proszę fanów, aby nas wspierali, nawet w najtrudniejszych chwilach. Jeśli jest jakiś element w Milanie, który obecnie robi wszystko, co w jego mocy, to są nim fani.

Fabio Capello w niedawnym wywiadzie powiedział, że jedynymi nowymi piłkarzami godnymi Milanu są Rafael Leao i Theo Hernandez.

Jesteśmy młodym zespołem, ale nie niedojrzałym. Suso jest w pełni ukształtowanym graczem, podobnie jak Alessio Romagnoli. Gigio Donnarumma może mieć dopiero 20 lat, ale ma już duże doświadczenie. Luca Biglia i Pepe Reina grają na arenie międzynarodowej od wielu lat.

 

Źródlo: football.italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi