Prasa

einhard | 4 maja 2020

Tare: Rząd nie może zablokować wznowienia sezonu

Dyrektor sportowy Lazio stwierdził, że rząd nie ma odpowiednich kompetencji, aby powstrzymać wznawianie sezonu piłkarskiego, i ujawnił, że zawodnicy stołecznej ekipy świętowali, gdy usłyszeli, że mogą wznowić treningi.

Włoskie władze państwowe wyraziły zgodę na wznowienie treningów, ale ciągle nie gwarantuje to dokończenia rozgrywek.

Słyszałem, że w tym tygodniu pojawi się akt prawny, blokujący wznowienie sezonu – powiedział Igli Tare w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Ale to nie jest ich dziedzina, nie ich kompetencje. FIFA i UEFA wyraziły się jasno i stwierdziły, że rozgrywki muszą zostać dokończone. Możemy wznowić grę nawet w czerwcu i zakończyć sezon między sierpniem a wrześniem, wykorzystując fakt, że Mistrzostwa Świata 2022 odbędą się zimą. Dokończenie obecnego sezonu będzie również wstępem i rozgrzewką do kolejnego.

Plotki, że Lazio naciska na wznowienie rozgrywek, są zbyt rozdmuchane. Wszystko wywalczyliśmy na boisku, ciągle pozostaje jeszcze wiele spotkań do rozegrania i przy wznowieniu sezonu nie mamy gwarancji, że zdobędziemy miejsce zapewniające grę w Lidze Mistrzów.

Tare nie chce zagłębiać się w temat walki o mistrzostwo, ale ujawniła, że ​​gracze w Lazio chętnie wznowią treningi.

Mówienie o Scudetto, gdy do zdobycia ciągle pozostaje 36 punktów, wydaje się bezcelowe. Mam nadzieję, że uda nam się po nie sięgnąć, ale nie sądzę, abyśmy po wznowieniu rozgrywek byli tym samym zespołem, co wcześniej. Gracze się zastali. Wczoraj, kiedy pojawiło się pozwolenie na prowadzenie treningów, wszyscy świętowali.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 lat temu

Nie no pewnie, rząd danego kraju nie ma kompetencji by zablokować działalność sportową (de facto w przypadku zorganizowanych rozgrywek mówimy o działalności ekonomicznej), a co niby do tej pory robi?:D Na jakim świecie ten gość żyje, to ja nie wiem. Tare tak mówi i tak będzie, wypierdzielać z decyzjami rządu! Serio, czy w redakcji nie machnęliście się z tłumaczeniem?:D

clyde_1987_
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Do pewnego stopnia Igli Tare ma rację. Związki piłkarskie w danych krajach europejskich stanowią swoiste państwo w państwie i w wielu aspektach same decydują o swoim kształcie, czasem mocno naginając prawo swojego kraju. Większość z nas pamięta styl w jakim rządzony był PZPN w okresie przed objęciem go przez Zbigniewa Bońka: pomimo jawnych procederów korupcyjnych, władze Związku, nie były zainteresowane przejęciem części swoich kompetencji przez komisarza delegowanego przez rząd i w sposób faktyczny uniknięto konsekwencji w związku ze wspomnianą korupcją. Oczywiście wznowienie rozgrywek w obecnym czasie, to sprawa poważniejsza, aniżeli podany prze ze mnie przykład z Polski, ale potrafię sobie… Czytaj więcej »

anavrin_
4 lat temu
Reply to  clyde_1987_

Owszem, ale to „tworzenie państwa w państwie” to trochę taka niepisana praktyka, na którą zainteresowane strony się godziły, bo miały interes w tym kompromisie. I przede wszystkim, miał on miejsce w warunkach „normalnych”. Nikt nie będzie ponad prawem, jeśli chodzi o zagrożenie bezpieczeństwa całego państwa (abstrahuję od oceny, czy faktycznie tak jest; zdaniem rządu włoskiego, na tę chwilę, tak). W takiej sytuacji to rząd rozdaje karty i koniec końców jest to dobre rozwiązanie. Pokazuje to choćby przypadek Bundesligi. Niby tak super przygotowani do powrotu, a jeden filmik Kalou pokazuje, jaka ta ściema. Liczę, że we Włoszech federacja i kluby przygotują… Czytaj więcej »

OldLady
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Państwo ceduje pewne swoje uprawnienia na związki/samorządy i inne, ale w obliczu takiego zagrożenia/katastrofy gdzie umierają dziesiątki tysięcy ludzi – pewnie już każdy na północy ma kogoś znajomego kto zmarł – władze calcio nie mogą podskoczyć do władz państwa. I całkiem słusznie bo to władza kraju będzie z rządzenia rozliczana, a nie federacja. Nawet zamkniecie sezonu pewnie w obliczu tej tragedii by zostało jakoś zaakceptowane przez społeczeństwo bo wszystko można teraz usprawiedliwić wirusem. Chciałoby się jednak by sezon został dokończony – moim zdaniem da to więcej pożytku niż szkody – oczywiście przy świetnej organizacji – która nie jest jednak znakiem… Czytaj więcej »

clyde_1987_
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Podkreśliłem, że sytuacja, z którą mamy obecnie do czynienia jest bez precedensu i choćby dlatego trudno oczekiwać, żeby włoska federacja mogła sterować poczynaniami rządu włoskiego. Nie oznacza to jednak, że nie mogą oni lobbować za konkretnymi działaniami, tak jak czyni to Tare. Jestem przekonany, że przy odpowiednim podejściu, sezon mógłby zostać zakończony, na czym skorzystają zarówno kluby piłkarskie, jak i liczne podmioty, które dzięki calcio zarabiają.

PS

O co chodzi z Kalou? Kompletnie nie znam sprawy.

anavrin_
4 lat temu
Reply to  clyde_1987_

Rozumiem. Dla mnie jednak lobbowanie za czymś nie oznacza „nie możecie tego zrobić!”, a taki jest komunikat ze strony Tare. Niech lobbują, bo częstokroć to sektor prywatny lub biznesowy (wespół z pozarządowym) zmusza biurokratów do działań; działań, które rzeczywiście mogą mieć dobre skutki, a na które – nie wiedzieć czemu – władze jakoś nie wpadają. Tutaj jednak to lobbowanie musi być bardzo ostrożne, bo to jednak rząd ma w ręku karty i stanowiska takie jak Tare tylko zaogniają spór. Weszło, jak sądzę, nie stanowi konkurencji dla Che (inny target, inny profil), więc podrzucam artykuł z ich strony, gdzie jest to… Czytaj więcej »

Harun
Harun
4 lat temu

Czy naprawdę gra przy zamkniętych trybunach i zakazie podróżowania kibiców w ślad za swoją drużyną to takie ryzyko?

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi