Stadion

Hu Kers | 15 stycznia 2019

Teatr gotowy na Superpuchar Włoch

31. edycja Superpucharu Włoch będzie miała miejsce już jutro. Naprzeciw siebie staną Juventus FC i AC Milan, obie drużyny z siedmioma takimi tytułami na koncie. Będzie to również 10 tego typu mecz rozegrany poza granicami Italii, jednak pierwszy raz zawita do Arabii Saudyjskiej.

KING ABDULLAH SPORTS CITY

Dżudda, drugie największe w Arabii Saudyjskiej po Rijadzie miasto. Mieszka tam około 3 miliony mieszkańców oraz jest położone nad Morzem Czerwonym. King Abdullah Sports City, czyli stadion, na którym zostanie rozegrany najbliższy Superpuchar Włoch, został otworzony 1 maja 2014 roku. Całemu wydarzeniu towarzyszyła wielka ceremonia, po której rozegrano mecz pomiędzy Al-Ahli Dżudda a Asz-Szabab Rijad.

Położony 50 kilometrów na północ od Dżuddy, King Abdullah Sports City jest w stanie pomieścić około 60 tysięcy widzów. Ze stadionu korzysta Al-Ittihad FC and Al-Ahli S.C.

Tak jak wskazuje nazwa, stadion jest olbrzymim kompleksem sportowym, obejmującym Grand Plaze, halę sportową o pojemności ponad 10 tysięcy osób oraz wiele innych udogodnień, w tym audytorium, korty tenisowe oraz stadion lekkoatletyczny.

Projekt King Abdullah Sports City został stworzony na podstawie nowoczesnej architektury, ale na ostateczny wygląd miała również wpływ tradycyjna arabska i islamska myśl architektoniczna.

Do tej pory przez stadion przewinęło się ponad 2,3 miliona widzów, włączając w to takie sporty jak piłka nożna, lekkoatletyka, koszykówka, sporty wodne, siatkówka, jazda konna, podnoszenie ciężarów, sztuki walki i piłka ręczna.

 

źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi