Zarząd

einhard | 30 września 2018

To Agnelli zadecydował o odejściu Marotty?

Według najnowszych plotek Beppe Marotta zasugerował, że to Juventus zadecydował o jego przyszłości.

Po zwycięstwie 3:1 nad Napoli dyrektor generalny Juve ogłosił, że nie pojawi się na liście przedstawicieli zarządu, która zostanie opublikowana w poniedziałek.

Jego kontrakt kończy się 25 października i nie został przedłużony. Po rozmowie ze Sky Marotta miał również kilka słów dla Rai Sport, a jego uwagi wskazywały, że to nie była jego decyzja.

Klub zdecydował się na okres głębokiej restrukturyzacji. Nie mam planów na przyszłość. Myślę, że czeka mnie emerytura.

Coraz więcej raportów wskazuje na to, że prezydent Andrea Agnelli wypycha Marottę z klubu. Mówi się, że ma to związek między innymi z tym, że Juve nie chce stracić Fabio Paraticiego, który otrzymał propozycje od takich klubów jak Manchester United i Roma. Według mediów to właśnie Paratici ma zostać spadkobiercą Marotty.

Kolejną interesującą teorią jest to, że Agnelli ma umowę z Zinedine Zidanem na przejęcie funkcji CEO.

Niedawno Bianconeri ogłosili, że po raz pierwszy od kilku lat klub przyniósł straty finansowe, więc zasugerowano, że władze zdecydowały się zakontraktować dyrektora bardziej odpowiedniego do zwiększenia przychodów, a mniej skupionego na pozyskiwaniu zawodników, czym miałby zajmować się głównie Paratici.

Na burzliwy rozbrat Marotty i Juventusu wskazywać może również konferencja prasowa Allegriego po meczu z Napoli, na której wydawało się, że trener Juve jest mocno zaskoczony słowami Marotty.

Myślę, że spędziliśmy razem cudowne cztery i pół roku. On jest najlepszym europejskim dyrektorem. Zbudował obecne Juve wraz ze wszystkimi innymi dyrektorami i stworzył zwycięską drużynę. Szczerze mówiąc, nie wiem, co powiedzieć, bo to także nowość dla mnie. Dyrektor odchodzi i będziemy musieli jakoś go zastąpić.

Dziś rano także Corriere della Sera opublikowała nowe cytaty Marotty z wczorajszego dnia pokazujące, że odejście Beppe było dalekie od kompromisu.

Nie miałem już odpowiedniego porozumienia z prezydentem Agnellim. To rozczarowujące, decyzja została podjęta i teraz musi zostać ogłoszona, ponieważ moje nazwisko nie figuruje już na liście Zarządu. Decyzja pochodzi z Juve, a nie z firmy FIAT.

Jeśli wypowiedź opublikowana przez CdS jest prawdziwa, to oznacza, że ​​John Elkann nie był odpowiedzialny za decyzję o zwolnieniu Marotty.

Tuttomercatoweb wskazuje, że zakontraktowaniem Marotty zainteresowana jest Roma, po tym, jak fani ostro krytykują Monchi’ego, ale gazeta Corriere della Sera publikuje jeszcze bardziej intrygujące plotki łączące Marottę z Napoli. Możliwe jest również, że Włoch odejdzie za granicę, ponieważ nowego dyrektora generalnego poszukują obecnie Manchester United i Barcelona.

 

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi