Inne

tItOveN | 11 maja 2020

Treningi drużynowe od przyszłego poniedziałku!

Włoski rząd twierdzi, że już tylko drobne zmiany w protokole medycznym FIGC dzielą władze od ogłoszenia oficjalnej zgody na powrót włoskich zespołów do treningów od 18 maja.

Ministrowie Vincenzo Spadafora i Roberto Speranza wydali dziś po południu wspólne oświadczenie, potwierdzając, że kluby Serie A będą mogły od poniedziałku wznowić treningi zespołowe.

Komitet naukowo-techniczny wydał na wniosek rządu werdykt w sprawie protokołu medycznego, zalecając i potwierdzając ostrożnościowe podejście forsowane dotychczas przez ministrów – czytamy.

Skrupulatne wskazówki komitetu, które należy uznawać za wiążące, zostaną przekazane Federacji w celu wprowadzenia niezbędnych korekt do protokołu, w konsekwencji umożliwiając zespołom wznowienie zajęć grupowych od 18 maja w bezpiecznych warunkach.

Chociaż poprawki są opisywane jako „wymagane”, uważa się je za zwykłe formalności. Po ich wdrożeniu rząd będzie mógł oficjalnie dać zielone światło na powrót do treningów zespołowych.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JuraGD
4 lat temu

Niech wracają, niech grają i dograją! #FJ!

Nano
4 lat temu

No i teraz zanim pan piłkarz Rabiot wróci, zanim odbędzie kwarantannę dopuszczającą go do treningów z drużyną.. Znowu będzie w tyle jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. Powinien jako jeden z pierwszych wrócić do klubu. Oddać, dopłacić do Pogby albo kupić Tonalego.

OldLady
4 lat temu

Rabiot swoim brakiem powrotu wysłał jasny komunikat. Brzmi on tak: nie zależy mi na grze. Nie zależy mi na Juventusie. Skoro tak to jego mamusia powinna poszukać mu innego klubu, a my bez żalu się go pozbyć. Kwota ok 20-25 milionów powinna być wystarczająca. Dla mnie facet jest przegrany w Turynie.

Harun
Harun
4 lat temu
Reply to  OldLady

Jeżeli to prawda, a nie medialne szambo, to nie ma po co tu wracać. Niech mamusia założy klub specjalnie dla synalka. Dla mnie ten fajtłapa jest skończony.

anavrin_
4 lat temu

Dobrze, że wreszcie powiedziano federacji, co trzeba poprawić (choć w newsie się o tym nie wspomina, jestem w sumie ciekaw, co było nie tak w osławionym protokole).

Taką mam ochotę obejrzeć mecz, że nawet głupią gierkę treningową bym zobaczył.

Nano
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Na JP piszą, że strajkuje przeciwko obniżenia pensji na czas COVID-19. Cholerny najemnik.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi