Prasa

einhard | 20 kwietnia 2021

Ultrasi przeciwko Superlidze

Ogłoszenie powstania Superligi podzieliło fanów na całym świecie, ale w Serie A na razie nie było otwartych manifestacji, jak to ma miejsce chociażby w Anglii.

Kibice Liverpoolu i Manchesteru City rozwiesili banery w okolicy stadionów obu ekip wyrażające dezaprobatę wobec Superligi.

The Reds zmierzyli się wczoraj z Leeds w Premier League, a niektórzy fani posunęli się nawet do palenia koszulek Liverpoolu pod stadionem Elland Road, nad którym przeleciał nawet samolot z banerem „Powiedz nie Superlidze”. Zawodnicy Leeds nosili także koszulki przeciwko Superlidze podczas rozgrzewki.

Reakcje fanów Serie A były póki co znacznie mniej okazałe.

Pod stadionami i centrami treningowymi Juventusu, Interu i Milanu nie pojawiły się jak na razie żadne banery.

Curva Sud Juventusu wyraziło jednak swoją dezaprobatę w mediach społecznościowych, pisząc: „Wieczna nienawiść wobec nowoczesnego futbolu”.

Kto kocha piłkę nożną i podąża za drużyną w deszczu i śniegu, u siebie i na wyjeździe, nie może polubić Superligi – powiedział Loris Grancini, lider grupy ultrasów Vikings Juventusu w wywiadzie dla włoskiej agencji informacyjnej Adnkronos.

Warto wspomnieć w tym momencie, że włoska policja w 2019 roku aresztowała 12 czołowych ultrasów Juventusu w ramach śledztwa w sprawie przemocy i wymuszeń związanych ze sprzedażą biletów na mecze klubu. Grupy ultrasów zostały wtedy wyrzucone z Allianz Stadium i do tej pory mają ograniczony wstęp na obiekt. Grancini został skazany na pięć lat więzienia za usiłowanie dokonania wymuszenia na właścicielu firmy biletowej z Mediolanu, od którego chciał dostać bilety na imprezy sportowe.

Curva Nord Interu również nie pochwala Superligi. Jeden z jej liderów, Renato Bossetti, powiedział:

W piłce nożnej nie chodzi o superligi, chodzi o ludzi. W przeciwnym razie będziemy podążać śladami NBA i innych śmieci. Nie jesteśmy zainteresowani oglądaniem spotkań Interu z Realem Madryt albo Interu z Manchesterem City, jeśli odebrana nam zostanie możliwość wyjazdu na mecze do Pragi, Warszawy czy nawet Benevento w 24 kolejce sezonu ligowego.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franz Maurer
Franz Maurer
3 miesięcy temu

Wspaniali i mądrzy ludzie. Loffciam Was!

Agnelli musi odejść.

Last edited 3 miesięcy temu by Franz Maurer
tItOveN
Admin
3 miesięcy temu

Intencją założycieli SL jest bez zmian gra w ligach krajowych, więc nie chcą pozbawiać kibiców wyjazdu do Benewentu w 24 kolejce. Problem jest taki, że UEFA próbuje tego użyć jako straszaka i to jak widać po tych wypowiedziach, niezadowolenie narasta, są jakieś naciski wśród kibiców. UEFA tego właśnie chciała.

OldLady
3 miesięcy temu

Renato Bossetti nie chce jechać do Warszawy – spokojnie proszę Pana – nie grozi to Panu w żadnym formacie piłki europejskiej. Do Warszawy przyjedź pozwiedzać – albo do Krakowa lepiej.

Franz Maurer
Franz Maurer
3 miesięcy temu
Reply to  OldLady

Slavia Praga pokazała, że grozi. Zwlaszcza że jak nie wypali ta Szacher-macher liga, to występy w Lidze Europy całkiem realne.🙂

pogon
3 miesięcy temu

Kolejny powód żeby być za. Brakuje jeszcze, żeby Adolf Hitler był przeciw. Zasadniczo ja sam jeszcze kilka dni temu byłem raczej na nie, ale po tych wszystkich wypowiedziach, szantazach i hipokryzji serwowanej nam przez media coraz bardziej przekonuje się do ESL.

Gryfel
Editor
3 miesięcy temu
Reply to  pogon

Też tak mam. Dodatkowo liczę na to, że UEFA spełni swoje groźby z tymi wszystkimi wykluczeniami itp. Odetniemy się od tej całej skorumpowanej i hipokrytycznej organizacji, będzie spokój.

Jeszcze będą dopłacać, aby kluby z Superligi pozwoliły graczom występować w reprezentacjach, albo będzie jak NHL i NBA, gdzie reprezentacje liczą na to, że drużyny w których grają ich najlepsi zawodnicy szybko odpadły z rozgrywek, bo tylko wtedy zechcą zagrać dla krajowych barw.

Last edited 3 miesięcy temu by Gryfel
PrzybocznyCzarnoksieznika
PrzybocznyCzarnoksieznika
3 miesięcy temu

Mają pełną rację

Calcio Maestro
3 miesięcy temu

Wieczna nienawiść wobec nowoczesnego futbolu

Ciekawe czy skórzana piłka też im przeszkadza bo może warto wrócić do kopania świńskiego pęcherza.

anavrin_
3 miesięcy temu

W ogóle fani Leeds skierowali również swoje okrzyki wyrażające dezaprobatę wobec SL w kierunku piłkarzy Liverpoolu (w trakcie gdy byli w autobusie przed lub po meczu, dokładnie nie pamiętam). To przecież pomieszanie z poplątaniem, dlaczego niby piłkarze mają tego wysłuchiwać? Obawiam się, że masowe nierozumienie podstawowych kwestii w temacie SL wywoła eskalacje jakiś dziwnych zachowań nakierowanych w stronę tych, którzy nie mają wiele do gadania. Już to obserwujemy, a pewnie będzie wrzało jeszcze bardziej. Niestety, przeciętny człowiek nie rozumie prawideł współczesnego świata, w tym gospodarki i biznesu. Mamy tego przykłady w innych dziedzinach życia, a teraz otrzymujemy przykład wprost z… Czytaj więcej »

Last edited 3 miesięcy temu by anavrin_
jacojaco/Kicek12345
3 miesięcy temu

Rozumiem, że w takim razie jesteś za LM, która będzie wyglądała niemal identycznie, tylko kasę będzie kosić UEFA, a nie kluby w niej grające?

Przejdź do paska narzędzi