Inne

tItOveN | 25 kwietnia 2021

Ultrasi Violi „mobilizują” swoich piłkarzy

Kibice Fiorentiny zebrali się wczoraj pod boiskiem treningowym zespołu, aby wezwać swoich piłkarzy do dobrej postawy przed starciem z największym wrogiem – Juventusem. Nie brakowało jednak też gróźb. 

Viola wciąż ryzykuje spadkiem z ligi, ponieważ przed meczami w ten weekend ma zaledwie pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. To nakłada na zawodnikow dodatkową presję przed starciem ze Starą Damą na Stadio Franchi.

Kibice wciąż nie mają wstępu na stadiony w Serie A, więc setki fanów „Fiołków” zebrały się w okolicach boisk treningowych z transparentami i przyśpiewkami, których ogólny wydźwięk wahał się od mobilizowania do grożenia swoim graczom.

Największy transparent brzmiał: „Wróg, którego trzeba zniszczyć. Bezpieczeństwo, o które trzeba zadbać. Walczcie jak lwy albo zejdźcie nam z oczu”.

Generalny ton skandowanych haseł był wezwaniem do piłkarzy Fiorentiny, aby „wyhodowali sobie jaja” i powalczyli o swój status klubu Serie A. Były również ostrzeżenia, co może się stać, jeśli zespół spadnie do Serie B.

Dyrektor, Joe Barone wyszedł porozmawiać z niektórymi ultrasami. Mieli oni poprosić o przekazanie wiadomości drużynie, że mają za sobą całe miasto.

Juventus w dzisiejszym spotkaniu powalczy nie tylko o trzy punkty – tak bardzo istotne w kontekście walki o TOP4 – lecz także o zmazanie plamy z olbrzymiej wpadki w pierwszej rundzie gier, gdy 22 grudnia 2020 r. na Allianz Stadium Bianconeri ulegli Violi w stosunku 0:3.

Źródło: football-italia.net/twitter/youtube

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sygnalista
Sygnalista
2 lat temu

Dla obu zespołów ten mecz jest ważny i obie ekipy mają za sobą rozczarowujący sezon. Zespół pod wodzą Pirlo desperacko walczy o miejsce premiujące grą w Lidze Mistrzów, bo na nic więcej liczyć już nie może, za to Fiorentina, choć powinna zajmować miejsce raczej w środku tabeli, to musi walczyć o utrzymanie i ma 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. Jeśli zaś chodzi o hasła dotyczące hodowli jąder, to nie lubię bardzo takiej prostackiej, seksistowskiej retoryki, ale fakt faktem, że oba zespoły są pozbawione charakteru, brak im odpowiedniej motywacji, co skutkuje brakiem regularności. Nie zaszkodzi więc, jeśli wezmą sobie „zachęty”… Czytaj więcej »

clyde_1987_
2 lat temu

Dla kibiców Fiorentiny rywalizacja Juventusem od dekad należy do najistotniejszych w danym sezonie i trudno się dziwić, że również i dziś to podkreślają. Poza wszystkim ich postawa z choćby ostatnich dwóch sezonów może dziwić. Nie szanuję prezydenta Commisso, ale muszę stwierdzić fakt, że stara się jak może stworzyć w stolicy Toskanii mocny zespół. Robił wiele, żeby wybudować tam nowy stadion, tyle że władze miasta rzucały mu kłody pod nogi, robiąc to na tyle uporczywie, że biznesmen wycofał się ze swojego pomysłu. Można mu zarzucić brak wyczucia względem szkoleniowców, którzy w mniejszym lub większym stopniu nie potrafią wykrzesać z mocnej przecież… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi