Kibice

Hu Kers | 26 grudnia 2019

XI Warszawska Wigilia Kibiców Juventusu

Kibice Juventusu w Warszawie we współpracy z Juventus Official Fan Club Bianconeri 48 kultywują jedną z największych tradycji wśród polskich sympatyków Starej Damy. Wigilia kojarzy się z wyjątkowymi chwilami w gronie bliskich osób. Choć wszyscy wyczekują przede wszystkim 24 grudnia i wieczerzy z rodziną, to cały miesiąc obfituje w towarzyskie spotkania zbliżone klimatem do tej wyjątkowej chwili. Takie wydarzenie dedykowane kibicom Starej Damy odbywa się regularnie od wielu lat w Warszawie. Bianconeri ze wszystkich stron kraju zasiadają do wspólnego, suto zastawionego stołu, dzielą się opłatkiem, składają życzenia i oglądają mecz ukochanego klubu.

XI Warszawska Wigilia Kibiców Juventusu odbyła się 7 grudnia 2019 roku w Nowym Mieście Varsovia. Termin wydarzenia zbiegł się z uruchomieniem w stolicy świątecznej iluminacji. Większość gości zdecydowała się wykorzystać ten fakt i odbyła przed meczem nastrojowy spacer, którego trasa biegła od Nowego Światu przez Krakowskie Przedmieście oraz Stare Miasto, aż w okolice miejsca świątecznego spotkania. Obsługa lokalu od godzin porannych pracowała na tym, aby sala była przystrojona w sposób adekwatny do okazji. Po przekroczeniu progu kibice mogli zauważyć nie tylko klubowe barwy, lecz także liczne świąteczne elementy jak piękna kolorowa choinka czy specjalne oświetlenie. Gdy większość uczestników pojawiła się na miejscu, odbyło się formalne otwarcie wydarzenia. Po przemowie władz stowarzyszenia zostało wyświetlone nagranie-niespodzianka, na którym znajdowały piękne życzenia od piłkarki Juventusu – Aleksandry Sikory.

Na talerzykach uczestników ułożono ozdobne torebki. W każdej z nich można można było znaleźć zestaw domina sygnowany herbem JOFC Bianconeri 48. Po zakończeniu części oficjalnej, przez kilkanaście minut goście dzielili się opłatkiem i składali sobie nawzajem życzenia. Następnie mogli zasiąść na miejscach przy stole i skosztować przygotowanych dla nich świątecznych specjałów. W lokalu można było dostrzec dwóch profesjonalnych fotografów pracujących tegoż wieczoru nad uwiecznieniem wszystkich wyjątkowych chwil.

O 20:45 rozpoczęła się transmisja potyczki z SS Lazio rozgrywanej na Stadio Olimpico. Gol Cristiano Ronaldo zwiastował kolejne zwycięstwo podopiecznych Maurizio Sarriego. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Kilka sekund przed gwizdkiem na przerwę wyrównał Luiz Felipe, a po przerwie Biancocelesti zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać Wojciecha Szczęsnego. Gorycz porażki była odczuwalna tylko przez kilka minut, gdyż towarzystwo sióstr i braci po szalu umożliwiło każdemu z gości poczuć tak potrzebne w trudnych życiowych chwilach wsparcie.

Godzinę po zakończeniu meczu część lokalu została zaadaptowana na parkiet taneczny. Gdy jedni goście nadal prowadzili przy stołach burzliwe dyskusje o piłce nożnej, pozostali świetnie bawili się w rytm największych przebojów muzyki rozrywkowej. Prym wiodła żeńska część grupy. Kibicki wybierały piosenki, zapraszały do tańca, co dało wymierny efekt – w wielu momentach nikt nie siedział, wszyscy bawili się niczym za najlepszych młodzieńczych lat. Pozytywne nastroje przełożyły się na czas trwania wydarzenia. Ostatni sympatycy Juventusu opuścili Nowe Miasto Varsovia po 9 rano, mimo że wielu z nich już za 48 godzin miało zaplanowaną podróż do Leverkusen na wyjazdową rywalizację Starej Damy w ramach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zapraszamy Was na wszystkie wydarzenia organizowane przez Juventus Official Fan Club Bianconeri 48!