Inne

Gryfel | 2 grudnia 2022

UEFA otwiera dochodzenie w sprawie Juventusu

Również UEFA otwiera dochodzenie w sprawie Juventusu o naruszenie FFP po oskarżeniach prokuratury w Turynie i Consob. Poinformowała o tym sama UEFA w notce.

Pierwsza Izba CFCB (Organ Kontroli Finansowej Klubów UEFA – przyp. red.) otworzyła dziś formalne dochodzenie przeciwko Juventusowi FC w sprawie potencjalnego naruszenia zasad licencjonowania klubów i finansowego fair play. Dochodzenie prowadzone przez Pierwszą Izbę CFCB skupi się na domniemanych naruszeniach finansowych upublicznionych ostatnio w wyniku postępowania prowadzonego przez Consob i prokuraturę w Turynie.

W dniu 23 sierpnia 2022 roku Pierwsza Izba CFCB zawarła ugodę z Juventusem FC. Przedmiotowa ugoda została zawarta na podstawie wcześniej złożonych przez Spółkę informacji finansowych dotyczących lat obrotowych zakończonych w 2018, 2019, 2020, 2021 i 2022 roku.

W przypadku, gdy po zakończeniu tego dochodzenia sytuacja finansowa Klubu będzie znacząco różnić się od tej ocenianej przez Pierwszą Izbę CFCB w momencie zawarcia Ugody, lub gdy pojawią się lub zostaną ujawnione nowe i istotne fakty, Pierwsza Izba CFCB zastrzega sobie prawo do rozwiązania Ugody, podjęcia wszelkich działań prawnych, które uzna za stosowne oraz nałożenia środków dyscyplinarnych zgodnie z obowiązującymi Przepisami Proceduralnymi UEFA CFCB.

Pierwsza Izba CFCB będzie współpracować z władzami krajowymi i nie będzie dalej komentować tej sprawy, dopóki trwa śledztwo.

Źródło: calcioefinanza.it

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon82juve
9 miesięcy temu

To jest dopiero pojebana instytucja. City i Psg obchodzą ich fair play jak chcą i mają generalnie to w dupie. FIFA i UEFA to mafia w garniturach. Dla dobra piłki te organizacje powinny być zlikwidowane bo ludzie z tych organizacji powinni trafić do pierdla

SzeFu1897
9 miesięcy temu

0>3 UEFA = PIG

AlexDP
9 miesięcy temu

Można się oburzać, ale realnie trzeba się liczyć z tym, że dostaniemy zakaz transferowy na letnie okienko. Na miejscu Elkanna bym w styczniu jednak starał się nieco dokapitalizować Juve i zrobić kilka mądrych ruchów, zwłaszcza że mundial pokazał, że poza Europą też są fajni zawodnicy za mniejsze pieniądze.

Kurczi
9 miesięcy temu
Reply to  AlexDP

Nie ma co też na hura kupować kogoś bo fajnie wyglądał na mundialu. Już kiedyś czekaliśmy na Golovina. A bez paszportu UE też trzeba brać z głową po dłuższej obserwacji, a nie 3-4 spotkaniach. Co nie zmienia faktu, że lepiej szybko jakieś ruchy robić w razie ewentualnego zakazu. Chociaż zanim śledztwo się skończy, odwołania itp to myślę że zakaz by wszedł najszybciej w następne zimowe okienko. Pamiętajmy że jak inne kluby zakazy dostawały to jeszcze zdążyły poszaleć na rynku.

AlexDP
9 miesięcy temu
Reply to  Kurczi

Golovin gwiazdą nie jest, ale gra dobrze w Monaco. U nas na pewno byłby bardziej przydatny niż McKennie, Arthury i inne wynalazki ze środkowej strefy boiska.

A po drugie to nie liczyłbym, że UEFA będzie tak powolna w naszym przypadku. Kluby, które wcześniej dostawały zakazy nie były w otwartym konflikcie z UEFA I Ceferinem. Widzę spore zagrożenie ,,błyskawicznego procesu”.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi